DOCHÁZKOVÉ JEDNOTKY NA EXTRÉMNÍM ZÁVODĚ V BESKYDECH

3. 11. 2016

Chodíte rádi po horách? Havířovská organizace ZIP každoročně organizuje extrémní vytrvalostní závod v Beskydech s názvem 5BV. Letošní ročník se konal 14. – 16. října a účastnilo se jej až šest set milovníků hor ve dvoučlenných družstvech.

Už sám název závodu – 5BV – napovídá, že závodníci měli za úkol zdolat právě 5 beskydských vrcholů s celkovým převýšením okolo pěti tisíc metrů. Dohromady měli ujít trasu dlouhou 120 kilometrů, a to vše za časový limit 34 hodin.Účastníci závodu dopředu nevěděli, jaké vrcholy je čekají. Cestu jim komplikoval déšť, mlha a bláto.

Abychom organizátorům pomohli rychle vyhodnotit pořadí závodníků, zapůjčili jsme jim docházkové jednotky pro označení kontrolních bodů na všech vrcholech a čipy pro každý startující pár. Závodníci se při průchodu kontrolním bodem identifikovali přiložením svého čipu k docházkové jednotce. Díky tomu mohli organizátoři v reálném čase sledovat, kterými kontrolními body už týmy proběhly. Po skončení závodu rychle a efektivně vyhodnotili pořadí závodníků. Ušetřila se tak obrovská spousta ručního zpracovávání dat a mnoho hodin práce dobrovolníků.
Jak to nakonec vše dopadlo? Na výsledky se můžete podívat zde: http://www.5bv.cz/cz/vysledky/all

A co vy? Myslíte si, že byste tento závod zvládli?

 

Kontaktujte nás

Dispečink
ONI system
+ 420 737 900 300

Dohled
NAM®technology
+ 420 603 493 885