ZÁVODY PSÍCH SPŘEŽENÍ POD DOHLEDEM GPS JEDNOTEK ONI SYSTEM

20. 3. 2017

Ve dnech 4. – 6. března 2017 se konal 25. ročník mezinárodního závodu psích spřežení s názvem Ledová jízda a my jsme byli při tom.

Účastnilo se jej 30 týmů, které se skládaly vždy z 8–10 psů, jednoho mushera, ale také běžkaře. Nejen početná družstva, ale i divácky zajímavý hromadný noční start řadí závod mezi unikáty.

Závodníci ve 3 etapách ujeli celkem 150 km, a to vše s plným, až osmdesátikilovým vybavením. Mezi jednotlivými etapami totiž bivakovali ve volné přírodě, odkázáni pouze sami na sebe.

Celý závod byl monitorován GPS jednotkami ONI system, které byly umístěny do saní každého družstva. Organizátoři, ale i příznivci tak mohli psí spřežení sledovat online jak ve webové aplikaci, tak v mobilní aplikaci NAM tracker. Tímto způsobem dopředu věděli, kdy a kam mají přijít fandit svým favoritům, kteří zrovna projížděli kolem. GPS sledovacími jednotkami byly osazeny také skútry organizátorů, což bylo důležité například při řešení potíží se zraněním tažných psů.

Vítězi extrémního závodu se stali musher Jiří Vondrák s běžkařem Davidem Chaloupským a desetičlenným spřežením aljašských husky. Ledovou jízdu zvládli ve výborném čase 8:15:51. Gratulujeme a budeme se těšit na viděnou zase příště.

Více informací o akci – web a facebook Ledová jízda-memoriál Dr. Václava Vojtěcha

Zde můžete vidět a hlavně slyšet, že psi se již nemohli dočkat startu závodu.

Kontaktujte nás

Dispečink
ONI system
+ 420 737 900 300

Dohled
NAM®technology
+ 420 603 493 885