Ujet na jednu nádrž až 1700 km? I to je možné

23. 9. 2016

Už 24. září 2016 se u Mladé Boleslavi pojede závod v úsporné jízdě Škoda Economy Run pro benzínové i naftové vozy značky Škoda. Cílem je dokázat, že v běžném silničním provozu lze jet jak průměrnou rychlostí, tak s malou spotřebou paliva a zároveň se chovat ohleduplně k životnímu prostředí.

Toto tzv. eko rally má hned několik zvláštností! Všichni závodníci pojedou běžnými, závodně neupravenými vozy značky Škoda, a to za normálního provozu po silnicích 1. a 2. třídy. Celková délka trati je cca 320 km. Rozhodující pro získání titulu vítěze je nejen spotřeba paliva, ale i dodržování pravidel silničního provozu. Zvítězí posádka, která dosáhla nejnižší množství emisí CO2 v gramech na ujetý kilometr a nedostala penalizaci za porušení pravidel.

Již po třetí jsme partnerem akce. Naše GPS jednotky ONI system určené do zapalování auta monitorují pohyb závodních vozidel. Umožňují tak kontrolu, zda všichni dodržují pravidla a nezkracují trať nebo nepřekračují povolenou rychlost.

V barvách ONI system letos pojedou dva matadoři závodu – Marek Tomíšek a David Kazda s vozem Škoda Octavia Combi 1,9 TDI z roku 2007. Marek je specialistou na úspornou jízdu. Díky analýze stylu jízdy řidiče pomocí GPS jednotek ONI system dokázal zlepšit své jízdní vlastnosti na maximum. S běžnou Škodou Octavia G-Tec s motorem 1,4 TSI/81 kW spalující vedle benzínu také stlačený zemní plyn, se mu podařilo posunout hranice. Bez návštěvy čerpací stanice ujel po natankování před startem rovných 1700 kilometrů!

Držíme jim pěsti, ať letos vyhrají.

Více informací o závodě se dozvíte na www.economyrun.cz a na www.usporne.info/7968-skoda-economy-run-2016-se-blizi-uvidime-se-tam/.

Kontaktujte nás

Dispečink
ONI system
+ 420 737 900 300

Dohled
NAM®technology
+ 420 603 493 885